вівторок, 20 грудня 2022 р.

 

ВПРАВИ ДЛЯ ЗНЯТТЯ СТРЕСУ ТА ТРИВОЖНОСТІ У ДИТИНИ

 (ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ БАТЬКИ)

Вправа «Рослина».

В цій вправі для нас важливий образ деревця, яке приживається в новому місці – пускає коріння, звикає до землі, розправляє листочки, набирає силу. Можна скласти казку про Зернятко, яке вирушило подорожувати, про Квітку, яку пересадили в інший горщик, про Деревце, яке приживається в лісі, оживити цю казку пластиліновими героями, яким обов’язково приклеїмо очі і рот.

Запитаємо у малюка: як почуває себе деревце? Чим йому можна допомогти? І тоді будуємо навколо нього красивий і надійний паркан, оселяємо поруч Фею або Ангела, ліпимо Дорослого Друга, який стане захищати Деревце. Продовжувати казку потрібно стільки часу, скільки вона цікавить малюка – тиждень, місяць, два, поки Деревце не вкоріниться міцно і безпечно.

Вправа «Лінія життя».

Кладемо на підлогу довгу – довгу яскраву тисьму, нитку, шнур або навіть гірлянду. Розставляємо уздовж неї якісь мітки – символи (можна навіть просто взуття).

Кожна мітка – рік життя малюка, так що їх має бути за віком – плюс одна. Дитина стає на початку шляху і починає робити кроки по мітках. Ось-їй рік: можна присісти, попроситися на ручки, зобразити немовляти. Ще крок. Ось – уже два. Тепер він ходить і розмовляє – можна прочитати віршика бо згадати сімейний жарт з цього часу. Ще крок. Уже три.

Кожен крок зустрічайте радісними вигуками і привітаннями: «О! Як ти виріс! Як я рада тобі! Як я тобою пишаюся! »

Вправа «Ти де?»

Граємо в цю гру в будь-який відповідний момент. Задаємо дитині питання: «Ти де?» Відповідати домовляємося зі слів «Я – тут!» І далі – опис своєї дії і своїх відчуттів: «Сиджу на дивані, їм соковиту полуницю, дивлюся у вікно на птахів».

 

Вправа «Розклад».

Для будь-якої дитини , і особливо – малюка, який пережив стрес – важливою є зовнішня передбачуваність і визначеність А це завжди виражається в наявності режиму дня і зрозумілою для малюка структури проведення його часу. Все, що можна запланувати з дитиною – плануємо ретельно, зі смаком, з любов’ю, проводячи багато часу за обговоренням плану на день, на тиждень, на місяць, записуючи все це яскравими фломастерами на аркуш паперу і дотримуєтесь його настільки, наскільки виходить.

Вправа «Білим по чорному».

Беремо чорний лист картону – і малюємо на ньому білою гуашшю. Малювати можна що завгодно, на будь-які теми, так з темряви страху і невідомості проступить нове, світле, ніжне майбутнє.

Вправа «Відпусти».

Просто надуваємо багато – багато кульок – і відпускаємо в політ. Можна відпускати кораблики по річці, китайські ліхтарики в небо і т.д.

Ці вправи важливо повторювати щоразу, коли дитина про це попросить – діти інтуїтивно відчувають, що допомагає їм позбутися від тривоги і страху, тому не відмовляйте малюкові в допомозі.

Джерело https://dnz13.osvita-konotop.gov.ua/vpravi-dlya-znyattya-stresu-ta-trivozhnosti-u-ditini-shho-mozhut-zrobiti-batki.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Рекомендації батькам по корекції тривожності дітей   У роботі з дітьми з тривожністю необхідно •    Постійно  підбадьорювати ,заохочувати ...