Маленькі забіяки, або Як боротися з дитячою агресією
Останнім часом у батьків і педагогів з'явилося багато приводів говорити про небезпеку дитячої жорстокості. Підлітку важко боротися за авторитет, використовуючи тільки силу характеру і заслуги у дорослих. Зовсім недавно обговорювати можна було тільки бійки в шкільних коридорах, а зараз мова йде вже про те, що діти беруться за справжню зброю. З його допомогою легко з'ясовувати відносини не тільки у своїй компанії, але і з учителями. Часом справа доходить до трагедій. Як розпізнати дитячу агресію ще до того, як вона принесе свої гіркі плоди?
Багато батьків неодноразово стикаються з проблемою агресивності у власної дитини, пише domashniy.ru. Злість і гнів по відношенню до оточуючих можуть проявлятися як уранньому віці, такі в старшому.Якщ оу підлітка є схильність до жорстоких вчинків і грубим словами ,з ситуацією необхідно розібратися.
Причини дитячої жорстокості
У першу чергу агресія – це вираз емоцій. Це можуть бути гнів, страх, бажання привернути увагу, захиститися або самоствердитися. Важливо відразу розуміти це саме так, а не як проблему, з якою необхідно впоратися. Проблема криється глибше.
Причинами для агресивної поведінки дитини є моральні складності, подолати які дитина не готовий. Наприклад, йому складно адекватно оцінювати реальність і спілкуватися, він відрізняється від інших або його дражнять однолітки. Все це є приводом для того, щоб "включити їжака" і використовувати злобу в якості самозахисту. Найбільш небезпечні такі сплески в місцях, де дитина знаходиться один, без батьків і сім'ї.
На дитячу агресію впливає і сімейна ситуація. Якщо батьки скандалять одне з одним в присутності дитини або з'ясовують стосунки рукоприкладством, не дивно, що дитина вибирає той же шлях. Такий тип поведінки стає нормою, він копіює модель сім'ї, принижуючи кривдників або проявляючи грубість по відношенню до інших людей.
Сильний вплив на розвиток дитячої ворожості надають два протилежних явища – гіперопіка і, навпаки, байдужість. Жодна з цих крайнощів не сприяє спокійному моральному стану дитини. Йому доводиться відбиватися від надмірної турботи або, навпаки, привертати до себе увагу поганими вчинками.
Таким же чином агресію можуть розвивати вседозволеність і нагромадження різних заборон. Коли можна все, людина не потребує прийняття рішень, не проводить аналіз перед здійсненням вчинку, а просто робить, що хоче. Тиранія не дає самостійно приймати рішення, а значить, вчить самовиражатися іншими способами.
Найчастіше агресивна дитина – це незадоволений собою і своїм життям маленька людина, яка відчуває страх і дискомфорт під час спілкування з іншими хлопцями, недоотримує щирою батьківської любові та підтримки і не впевнений у собі.
Немає коментарів:
Дописати коментар