вівторок, 6 квітня 2021 р.

 

7-го квітня відзначається "Всесвітній день здоров’я"

Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою ВООЗ. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято.

Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити.

Здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% – соціальними і природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Варто враховувати, що значний вплив на стан здоров’я людини, мають стреси.

Вплив стресу на здоров’я людини

Людина щоденно наражається на багато чинників ризику, постійно зазнає підвищених психічних навантажень, що негативно впливає на стан її нервової та серцево – судинної систем, знижує опірність організму. Часто людину супроводжують стресові ситуації.

Слабкий стрес є звичайним і потрібним явищем у житті. Повне звільнення від стресу – це смерть, вважав Г.Сельє (канадський вчений, основоположник вчення про стрес). Кожний по – різному переживає стреси

Але інтенсивний і тривалий стрес може стати основою розвитку захворювань або навіть зумовити смерть людини.

Методи запобігання стресу.

Шість порад дратівливій людині, щоб зберегти здоровя своє та оточуючих.

1.    Намагайтеся не залишатися наодинці зі своїми неприємностями. Зверніться до важливої для вас людини, розкажіть про те, що вас гнітить, - це пронесе вам  величезне полегшення.

2.    Умійте на певний час забути про свої турботи.Які б не були неприємності, що спіткали вас, намагайтеся час від часу звільнитися від гніту важких думок, відволіктися якимись потребами сьогодення.

3.    Не впадайте у гнів. Привчайте себе до паузи, що передувала б спалахові гніву. Під час цієї паузи спробуйте осмислити ситуацію. “Розрядіться” не гнівними словами, а фізичною працею чи будь – якими вправами: фізична втома “проковтне” ваш гнів.

4.    Іноді поступіться. Прислухайтеся до думки іншого, поставтеся з повагою до неї, достатньо самокритично оцінити свою точку зору.

5.    Згадайте, що ви  – не в усьому абсолютно досконалі. Ви не гірші від когось, а хтось не гірший за вас. Намагайтеся передусім добре виконати свою роботу.

Не висувайте надмірних вимог. Той, хто надто багато вимагає від оточуючих, постійно дратується від того, що вони частіше не відповідають його надмірним вимогам.

За матеріалами «На Урок»

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Рекомендації батькам по корекції тривожності дітей   У роботі з дітьми з тривожністю необхідно •    Постійно  підбадьорювати ,заохочувати ...