Індивідуальне навчання
4 клас
19.01.2021р.
Корекція розвитку
Мета заняття: Створення
позитивного емоційного настрою. Розвиток пізнавальних
процесів,логічного та
образного мислення, уваги, пам’яті, дрібної моторики рук
та координації рухів.
Формування соціальної компетентності школяра.
Хід заняття.
Привітання, гра-лічилка «Хто з ким дружить»
Хід
вправи :
„ Хмарка дружить з дощиком, квітка
дружить з горщиком, вітерець з листочком, бережок з місточком, жабенятко з
річкою, а я дружу з тобою
Гра „Чарівна скринька”.
Хід гри:
дитині
пропонується покласти в чарівну скриньку такі риси, як нетерплячість,
неуважність, непосидячість та ін.
Розминка
1.
Вправи на дихання « Загаси свічку»
2.
Кінезіологічна гімнастика для пальчиків
«Зайчик,коза,виделка»
Вправа „Коректурна проба”
Хід вправи: дитині пропонується бланк із
зображенням фігурок та завдання
- знайти всі круги і підкреслити однією рискою
- знайти всі квадрати і викреслити їх
вертикальною рискою
Вправа «Запам’ятай і відтвори»
Перед тобою бланк із 25 геометричними фігурами і загнутим нижнім краєм, на
якому розташовані 4 геометричні фігури з однозначними цифрами всередині. Твоє завдання: за 20 секунд запам'ятати форму
геометричних фігур і цифру, зображену в ній. Потім, закривши зразок, у кожну з
порожніх геометричних фігур вписати відповідну їй цифру зі зразка.
Вправа
„Запам’ятай та повтори”
Хід
вправи: психолог показує картку із зображеннями фігур із крапок і
ліній (протягом 10секнд), дитина запам’ятовує, потім картку потрібно прибрати .
Дитина відтворює малюнок.
Фізкультхвилинка
Хід вправи:
Ми старались , ми трудились
Навіть пальчики стомились.
Втому з пальчиків струсили,
Стисли в кулачок щосили.
У замочок їх замкнули
І до сонця потягнулись
Вправа „ Четвертий зайвий”
Хід вправи: психолог називає чотири
предмети, три з яких відносяться до одного загального поняття. Дитина
має назвати зайвий предмет, тобто той, котрий не має відношення до інших та
пояснити свій вибір.
Варіанти слів:
-стіл, стілець, ліжко, чайник
- гірок, морква, цибуля, заєць
- лялька, машина, мозаїка, книжка
- вовк, лисиця, ведмідь, кішка
- лижі, ковзани, човен, сани
- автобус, трамвай, літак, тролейбус
- річка, ліс, асфальт, поле.
- пожежник, космонавт, балерина, міліціонер,
- молоко, чай, лимонад, хліб
- нога, рука, голова, черевик
Релаксація „Поплавок”.
Психолог.
Заплющ очі і уяви, що ти поплавок, який плаває по морських хвилях… Ти рухаєтеся
туди, куди несе вас вітер і морські хвилі… Сонячні промені граються з тобою, а
шум моря і крики чайок заколисують… Тобі так приємно плавати на хвильках, ні
про що не думати... Ти відчуваєте спокій… Але час вже повертатися. На рахунок 3
відкривай оченята і посміхнись до мене. 1, 2, 3. Час вставати.
Рефлексія.
Закінчити речення: «Сьогодні на заняття мені
найбільше сподобалось або у мене найкраще вийшло…»
Джерело «На Урок»
Немає коментарів:
Дописати коментар