Вікові етапи дозрівання мозку
0-4 роки
Ранній розвиток
У перші кілька років життя швидко змінюються ділянки мозку, пов'язані з базовими функціями. До 4-х років практично повністю розвиваються ділянки, що відповідають за основні відчуття і загальну моторику. Дитина може ходити, тримати олівець і самостійно їсти.
Відчуття - ділянки, що відповідають за відчуття, наприклад, тактильні, розвинені практично повністю.
Зір - ділянки мозку, що керують зором, повністю дозріли.
6 років
Мова - ділянка мозку, що відповідає за мову, - незріла, але продовжує швидко розвиватися у дітей аж до 10 років. Мозок вже починає процес «проріджування», знищуючи зайві зв'язки. У наступні роки цей процес посилиться, це пояснює, чому маленькі діти, на відміну від дорослих, так легко вивчають нову мову.
Розум – у цьому віці частини мозку, відповідальні за абстрактне мислення, вміння мислити раціональну й емоційну зрілість, ще не розвинулися. Їхня не цілком зрілість - одна з причин, чому маленьким дітям складно сприймати велику кількість інформації і коли їм пропонують занадто великий вибір, у дітей трапляються істерики.
9 років
Дрібна моторика - якщо загальна моторика добре розвинена вже до 5 років, то розвиток дрібної моторики найактивніше розвивається між 8 і 9 роками. У дитини стає кращим почерк, вони можуть акуратніше виконувати різні аплікації, вироби.
Математика - до 9 років починають дозрівати тім'яні частини головного мозку. Їх розвиток дозволяє дітям опановувати навичками математики і геометрії. Швидкість навчання у цьому віці дуже велика.
13 років
Розсудливість - прифронтальна кора дозріває однією з останніх серед ділянок головного мозку. Поки вона не розвинулася, діти не можуть адекватно оцінювати ризик або будувати довгострокові плани.
Емоції - підліткам часто так важко стримувати свої емоції.
Логіка - інтелект і аналітичні здібності дитини зростають.
15 років
Спеціалізація - у підлітковому віці велика кількість нервових з'єднань продовжує зменшуватися. У результаті, мозок дитини стає більш спеціалізованим і ефективним, продуктивним.
17 років
Абстрактне мислення - у старшому підлітковому віці діти здатні мати справу з набагато більш складними речами, ніж у дитинстві. Діти стають більш соціально активні та проявляють емоції. Можуть планувати, оцінювати ризики, є самоконтроль.
21 рік
Вищі психічні функції - хоча, на перший погляд, здається, що мозок практично повністю розвинувся у підлітковому віці. Але нестача в емоційній зрілості, контроль за імпульсами і здатність приймати рішення позначаються аж до досягнення повноліття.
Зрілість: мозок 21-річного людини практично дозрів. Але навіть після досягнення офіційного «дорослого» віку, мозок розвивається. Й надалі будуть розвиватися емоційна зрілість.
Джерело https://pogliad.ua/ru/news/health/vikovi-etapi-dozrivannya-mozku-lyudini-327292
Немає коментарів:
Дописати коментар