вівторок, 11 жовтня 2022 р.

 Після довготривалої тривоги важливо

дати собі розслабитися.

1. Вирівнюємо дихання простою вправою, що інколи назівають йогівським диханням, а в кінезіології - баланс полярізацій. Однією ноздрею вдихаємо, іншою видихаємо. І навпаки.
2. Звільнюємо вуха від стресу:
👂
Візьміться руками за вуха таким чином, щоб великий палець опинився з тильної сторони вуха, а інші пальці - спереду.
Масажуйте вуха зверху вниз, трохи розгортаючи їх у бік потилиці. Дійшовши до мочки, м’яко помасажуйте її. Повторіть вправу 3-7 раз.
Після цього вказівним та середнім пальцями пройдіться круговими масажними рухами вздовж черепної кістки навколо вуха. Теж зверху вниз. Так само повторіть декілька разів.
3. Вправи на розслаблення:
🍋
“Лимон”. Сядьте зручно: руки вільно, покладіть на коліна (долонями вгору), плечі і голова опущені, очі закриті. Подумки уявіть собі, що у вас в правій руці лежить лимон. Із вдохом починайте повільно його стискати до тих пір, поки не відчуєте, що "вичавили" весь сік, на видиху викидаєте «лимон», розслабтеся.
Запам'ятайте свої відчуття, тепер уявіть собі, що лимон знаходитися в лівій руці. Повторіть вправу. Знову розслабтеся і запам'ятайте свої відчуття.
Потім виконайте вправи одночасно двома руками.
Розслабтеся. Насолоджуйтеся станом спокою.
🎈
“Повітряна куля”. Встаньте, закрийте очі, руки підніміть вгору, наберіть повітря. Уявіть, що ви - великий повітряна куля, наповнена повітрям. Постійте в такій позі 1-2 хвилини, напружуючи всі м'язи тіла. Потім уявіть собі, що в кулі з'явилося невеликий отвір.
Повільно починайте випускати повітря, одночасно розслабляючи м'язи тіла: кисті рук, потім м'язи плечей, шиї, корпусу, ніг і т.д. Запам'ятайте відчуття в стані розслаблення. Виконуйте вправи до досягнення оптимального психоемоційного стану.












Немає коментарів:

Дописати коментар

  Рекомендації батькам по корекції тривожності дітей   У роботі з дітьми з тривожністю необхідно •    Постійно  підбадьорювати ,заохочувати ...