пʼятниця, 1 квітня 2022 р.

 СКАЖИ МЕНІ ПРАВДУ, ЩО ТИ ВІДЧУВАЄШ

Діти зараз найбільше потребують допомоги і підтримки. В першу чергу, таку допомогу їм надають батьки або близькі дорослі, які є поруч. Найчастіше наразі дорослі говорять, що дітям страшно та лячно.
А вам, дорослі, не страшно? Признайтесь чесно, визнайте своє почуття страху. Проговоріть його, одягніть його у словесну оболонку і страх одразу стане тьмяним і невиразним. Допоможіть те саме зробити своїм дітям.
Зараз більшість відчуваєте безпорадність від ситуації, що склалася, від неможливості щось змінити, спланувати чи передбачити. Пам’ятайте, сьогодні, – це нормально, але це не НАЗАВЖДИ. Прийміть свою сьогоднішню безпорадність, як почуття, що допоможе вам уникнути бажання постійно контролювати те, чого ви не можете змінити. Поясніть дітям, що бути деякий час безпорадним, це не значить бути безпомічним ЗАВЖДИ. Це означає лише те, що на даний момент необхідно прийняти все як є, і думати про майбутнє.
Багато з нас наразі сумують та відчувають себе пригнічено. Але як часто ми визнаємо і окреслюємо межі нашого суму? Як дітям зрозуміти внутрішні мотиви суму за кимось або чимось, якщо близькі дорослі уникають цього слова і намагаються перевести тугу за рідним домом, улюбленою іграшкою, домашнім улюбленцем в площину виразу: «Не переживай, все буде добре»? Як не переживати, як не сумувати? Дозвольте собі ці почуття. Чим яскравіші вони будуть, тим швидше трансформуються і проживуться.
Ненависть та злість – це почуття, які зараз відчуває кожен великий і маленький українець. Це зовсім не ресурсні почуття. Однак, витісняти їх не можна. Скажіть дитині: «Я так само ненавиджу ворога як ти. Відчувати зараз це - нормально». Проговоріть або програйте ці почуття через малюнок, казку або гру. Прийміть цю ненависть або злість як необхідність нашого сьогодення. Згодом вони зникнуть.
І наостанок, дозвольте собі і дитині ПЛАКАТИ. Це нормально, природньо і, мабуть, найдієвіше, що зараз ми можемо для себе зробити. Виплакати накопичений гнів, страх, хвилювання, безпорадність і злість. Спочатку буде спустошеність, але поступово вона заповниться іншими почуттями. Примирення, усвідомлення та прийняття займе місце негативних емоцій. А разом з цим прийде усвідомлення власної сили та жаги до ЖИТТЯ і ПЕРЕМОГИ.
Навчить власну дитину бути щирою та відвертою зі своїми почуттями. І нехай все буде добре.

На зображенні може бути: текст «скажи MEHI правду я знаю, тобі- лячно. MeHi- теж. хочеш плакати -плач. хочеш смятися- смйся голосно ти сумуеш. давай намалюемо TBi сум вдчуття безпорадност- тимчасове. ми переможемо я так само ненавиджу ворога Toбi страшно. давай обймемося 3турботою, розумник»
Джерело https://www.facebook.com/rozumnyksumy

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Рекомендації батькам по корекції тривожності дітей   У роботі з дітьми з тривожністю необхідно •    Постійно  підбадьорювати ,заохочувати ...