пʼятниця, 8 квітня 2022 р.

 Індивідуальне навчання

5 клас

Основи здоров,я

Ризики побутового травмування, телефонного та телефізійного шахрайства, проникнення в оселю зловмисників



1. Ризики побутового травмування
  Найбільше небезпек, в тому числі і побутових, оточує сучасну людину в техногенному середовищі. Техногенне середовище, як правило, поділяють на побутове та виробниче.

  Побутове середовище — це середовище проживання людини, що містить сукупність житлових будівель, споруд спортивного і куль­турного призначення, а також комунально-побутових організацій і ус­танов.

До найпоширеніших побутових небезпек можна віднести наступні:
- ураження електричним струмом;
- пожежі (різного характеру);
- опіки (різного походження);
- ріжучі травми (від невмілого користування технічними приладами);
- отруєння (самовільне);
- ушиби тощо.

   Найчастіше побутові травми ми отримуємо в результаті необережного користування праскою, чайником, кухонним приладдям (виделки, ножі тощо), необережне використання ліків.

Побутові прилади
2. Телефонне та телевізійне шахрайство
  Українці все частіше стають жертвами шахраїв, які обманними способами намагаються отримати доступ до банківських карт, онлайн-кабінетах, рахунками і навіть мобільних телефонів.
  Ти скажеш - мене це не стосується, адже в мене немає банківської карти і грошу з мене не витягнути. Так. Але за допомогою гаджетів можна дізнатися, чи вдома твої батьки, чи є щось цінне в оселі, і дуже часто діти розповідають про це, навіть не здогадуючись що спілкуються не з подругою а з шахраєм.
   Найбільш розповсюджені схеми:
- дзвінок начеб-то від батьків або їх знайомих
- дзвінок від друзів з незнайомого номера
- дзвінок від людей які представляються співробітниками ЖЕКу, газової служби або банку
   Також розповсюджені випадки шахрайства в інтернеті або через так званий "Магазин на дивані".
   Не менш популярний спосіб телефонного шахрайства - розіграш призів. На мобільний телефон абонента телефонує нібито ведучий популярної радіостанції і вітає з виграшем (телефон, ноутбук, автомобіль) в лотереї, організованій радіостанцією і оператором мобільного зв’язку. Щоб отримати приз, необхідно протягом хвилини додзвонитися на радіостанцію. А доки ви з ним спілкуєтесь, з вашого рахунку тікають гроші і ви можете уйти в "мінус".
    А можливий і такий випадок шахрайства. Надходить дзвінок нібито від співробітника служби технічної підтримки оператора мобільного зв’язку з пропозицією підключити нову ексклюзивну послугу або для перереєстрації щоб уникнути відключення зв’язку через технічний збій, або для поліпшення якості зв’язку. Для цього абоненту пропонується набрати під диктовку код, який є комбінацією для здійснення мобільного переказу грошових коштів з рахунку абонента на рахунок зловмисників.
   Можливий і такий варіант. Зловмисник представляється співробітником служби технічної підтримки оператора мобільного зв’язку і повідомляє, що абонент змінив тарифний план, що не сповістивши оператора (також можуть бути варіанти: не вніс своєчасну оплату, скористався послугами роумінгу без попередження) і, відповідно, йому необхідно сплатити штраф у певному розмірі. В такому випадку необхідно сказати що обовязково попередиш дорослих, покласти трубку і розповісти все батькам.

Нові способи шахрайства

Інтернет шахраї

3. Проникнення в оселю зловмисників.
  Найпоширенішими видами злочинів, що трапляються на території нашої області та району, залишаються крадіжки.
  Загалом же проникати в чужу оселю зловмисники можуть декількома способами. Наприклад, шляхом пошкодження внутрішнього замка, а також підбором ключів до замків. Інші ж зловмисники на перешкоди у вигляді замків на вхідних дверях особливо не зважають, обираючи шлях зламування.
   Зазвичай злодії намагаються проникнути в квартиру, коли там нікого немає. Але є серед них такі зухвалі, які не вважають наявність вдома дитини перешкодою до крадіжки. І, нажаль, дуже часто діти самі відкривають їм двері.
   Що ж робити, якщо ви вдома самі, а до вас намагаються влізти грабіжники?
1) Якщо самі вдома, ніколи не відчиняйте двері нікому. У всих ваших близьких є ключі.
2) Якщо злочинці намагаються відчинити двері в квартиру, а вони міцні та надійно замкнені, спершу потрібно подзвонити у поліцію за телефоном 102 або повідомити про це сусідів і негайно подзвонити батькам. Якщо ж є сумніви, що захист надійний, то спочатку потрібно закріпити двері будь-яким важким предметом.
3) Якщо злодії вас не помітили, знайдіть більш надійний притулок, за можливості спробуйте вибратися з квартири непоміченим і викликати поліцію.
4) Згадуйте про близькі до вас предмети, які можна використовувати як зброю. Спробуйте непомітно дістати їх.
5) Якщо поруч з вами телефон, надішліть повідомлення близьким з проханням викликати поліцію, або самостійно зверніться за номером 102. Звісно, якщо в приміщенні встановлена тривожна кнопка, то в першу чергу скористайтеся нею.
6) Якщо вас знайшли озброєні грабіжники, віддайте їм гроші і цінності без опору.
7) Якщо ви оцінили ситуацію, порівняли свої сили з силами злочинців, то можете спробувати вибігти на вулицю. Але пам’ятайте, що злочинці могли поставити у під’їзді “сторожа”.
8) Якщо вибігли, зверніться за допомогою до сусідів, дзвоніть батькам та викликайте патрульних.
9) Якщо вибігли, але вас помітили, кричіть “Пожежа”! Так ваші шанси на допомогу сусідів зростуть, спробуйте запам’ятати злочинців.

Незнайомці

Джерело https://5osnovuzdorkzzso1.blogspot.com/p/3.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Рекомендації батькам по корекції тривожності дітей   У роботі з дітьми з тривожністю необхідно •    Постійно  підбадьорювати ,заохочувати ...