пʼятниця, 12 березня 2021 р.

 

Всесві́тній день сну відзначається щорічно у п'ятницю березня перед днем весняного рiвнодення у рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з проблем сну і здоров'я, адже за статистикою від безсоння страждає понад 10% населення індустріально розвинених країн, а в кожного другого дорослого жителя землі відмічається один або декілька симптомів розладу сну.


Поради для міцного сну

1. Дотримуйтеся режиму. Для того, щоб швидко засинати ввечері і легко вставати вранці, потрібно лягати в один і той же час. Так, ваш організм буде автоматично готовий до сну або підйому. Так, можливо, в перші дні ви не відчуєте результатів, адже для того, щоб ваш організм повністю перебудувався на новий графік, необхідно 3 тижні. 

2. Прийміть теплий душ або ванну перед сном. Постарайтеся в цей час не тільки розслабити своє тіло, але і позбавитися від негативних, тривожних або надто радісних думок. 

3. Уникайте перед сном напоїв з кофеїном. Каву або міцний чай краще замінити на тепле молоко або неміцний чай з медом і м‘ятою.

4. Провітрюйте кімнату перед сном. Найбільш підходить для сну температура — +18 С. Постарайтеся вимкнути перед сном всі обігрівачі або відкрити вікно, щоб у вашій спальні була потрібна температура.

5.Не менш ніж за годину до сну, припініть перегляд соціальних мереж. Таким чином ви зможете відчути свій емоційний стан.

 6.Робіть фізичні вправи. Робити це потрібно не пізніше, ніж за 2 години до сну.

7. Уникайте їжі перед сном. Ваш вечеря повинна бути не пізніше, ніж за 2 години до сну (як і фізичні вправи) і не занадто щільним.

8.Розслабтеся перед сном.  Допоможе улюблена книга або спокійна музика. Постарайтеся максимально позбутися турбот, переживань і «відпустити» прожитий день.

9. Підведіть підсумки дня. Не менш, ніж за годину до сну, постарайтеся підвести підсумки дня і «закрити» його: визначте, що ви зробили, і що необхідно буде зробити завтра, які помилки були і що можна виправити. Не переносьте негатив в новий день, роблячи при цьому свій сон неспокійним і малоефективним.

10. Спіть в тиші. Постарайтеся максимально забезпечити тишу під час свого сну. Не варто також засинати під телевізор або компьютер.

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Рекомендації батькам по корекції тривожності дітей   У роботі з дітьми з тривожністю необхідно •    Постійно  підбадьорювати ,заохочувати ...